resep masakan >resep masakan Adi Sucipto News and Entertainment delicious recipe berita bola jual obral pojok game recept puncak pass cita rasa catering anjing dijual

Duyurular RSS

  • Duyuru Yok

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Kilis 7 Aralık Üniversitesi 2019 yılı itibarı ile bünyesinde 8 fakülte, 3 enstitü,  2 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim faaliyetlerini 10.000’i bulan öğrenci sayısı ile devam ettirmektedir.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin 8. Fakültesi olarak 12 Nisan 2018 tarihinde Yüksek Öğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla kurulmuştur. Gayrimenkul değerleme, gayrimenkul hukuku, arazi geliştirme, arazi yönetimi ve koruma, arazi ekonomisi, şehircilik ve kent bilimleri, yerel yönetimler, sigortacılık, aktüerya, ulaştırma ve uluslararası ticaret gibi alanlardaki bilgi birikimi, yeni bir fakülte çatısı altında toplanarak bilim dünyası ve topluma nitelikli bireylerin kazandırılması hedeflenmiştir. Fakültemiz Lisans Programları; gençlere hızlı çözümler üretebilme, alanında öncü, teorik ve uygulamalı eğitim ile mesleki bilgi ve beceri geliştirme ve iş başında eğitim imkanı sunmaktadır. Mezunların dünyanın her yerinde kolayca iş bulabilecek niteliklere sahip olabilmesi için lisans eğitim-öğretim programları hazırlanmış ve programların uluslararası akreditasyonu çalışmalarına yürütülmektedir.

Henüz yeni kurulduğundan Fakültemizde  bir bölüm (Sigortacılık) ve bu bölüme bağlı bir anabilim dalı (Sigortacılık ABD) bulunmaktadır. Yakın gelecekte Fakültemiz bünyesinde yeni bölümlerin açılması da planlanmaktadır.

Dört yıl (sekiz yarıyıl) süreli lisans eğitimi uygulanan Fakültemiz bölümlerinde; daha çok disiplinler arası çalışma ve yeni iş alanlarında uygulama ağırlıklı bölüm ve programlar olarak hazırlanmıştır. Lisans programlarında teorik eğitimin yanından üçüncü sınıf sonunda en az 30 işgünü süreli iş başı eğitimi ve staj çalışması ile proje hazırlama ve sunuşlarla uygulama becerisinin geliştirilmesi sağlanacaktır.

Son Güncelleme: 2020-11-25 10:49:48
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2023